Flevox Spot-On Cat 50mg sol 1x0,5ml

 

Flevox Spot-On (pipeta) pro kočky

Dostupnost EXTERNÍ SKLAD
Cena 121 Kč bez DPH
Cena vč. DPH 147 Kč
Počet (ks)

   

Kód produktu 50135
Značka Vétoquinol
Kategorie FLEVOX spot-on
 

Antiparazitní pipeta pro kočky. Ochrana proti dospělým blechám a klíšťatům až po dobu 4 týdnů. Pro zdravé dospělé kočky a koťata od dvou měsíců věku.

Antiparazitní pipeta Flevox je ideální volbou pro všechny dospělé zdravé kočičky a koťátka starší dvou měsíců věku a vážící více než jeden kilogram, u kterých hrozí napadení nepříjemnými vnějšími parazity, jako jsou klíšťata a dospělé blechy. Roztok z pipety, jehož účinnou látkou je velmi účinné a pro kočičky zcela bezpečné Fipronilum, se aplikuje přímo na kůži do oblasti mezi lopatkami, kde nemůže dojít k nechtěnému oblíznutí, a chrání vaši kočičku po dobu 4 týdnů proti napadení dospělými blechami a po dobu jednoho týdne proti klíšťatům. Pipeta Flevox může být použita také jako součást léčebné strategie alergií na bleší kousnutí. 
Dospělé zdravé kočky a koťata starší dvou měsíců a vážící nejméně jeden kilogram. 

Účinná látka: 
Fipronilum 

Složení: 
Fipronilum 50 mg, Butylhydroxyanisol (E320) 0,2 mg, Butylhydroxytoluen (E321) 0,1 mg 

Indikace: 
Léčba napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus sanguineus). 

Insekticidní účinek proti novému napadení dospělými blechami přetrvává po dobu 4 týdnů. Blechy po napadení zvířete jsou zabity během 48 hodin. 

Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD - Flea Allergy Dermatitis), pokud toto onemocnění bylo dříve diagnostikováno veterinárním lékařem. 

Přípravek má přetrvávající akaricidní účinek proti klíšťatům (Rhipicephalus sanguineus a Dermacentor reticulatus) po dobu 1 týdne. V případě, že jsou klíšťata Dermacentor reticulatus na zvířeti přítomna v době, kdy je přípravek aplikován, nemusí být všechna klíšťata zabita během prvních 48 hodin ale během prvního týdne po aplikaci. 

Kontraindikace: 
Nepoužívejte u koťat mladších než 8 týdnů stáří a/nebo vážících méně než 1 kg vzhledem k absenci dostupných dat. 

Nepoužívejte u nemocných zvířat (systémové onemocnění, horečka) nebo u zvířat v rekonvalescenci. 

Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí až úhynu. 

Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na fipronil nebo některou z pomocných látek. 

Nepodávejte perorálně. 

Aplikace: 
Rozhrňte srst zvířete mezi lopatkami tak, že byla viditelná kůže. Přiložte hrot pipety přímo na kůži a jemně pozvolna stiskněte tak, aby se obsah pipety vyprázdnil na kůži. 

Je důležité zabezpečit, aby byl přípravek aplikován na místo, kde si jej zvíře nemůže olízat a také, aby si jej zvířata po ošetření neolizovala navzájem. 

Podávejte opatrně, abyste se vyhnuli nadměrnému zvlhčení srsti přípravkem, jelikož může vytvořit mastnou skvrnu v místě ošetření. Nicméně, pokud se tak stane, skvrna zmizí do 24 hodin po aplikaci, někdy ale může přetrvávat až 2 týdny. 

Upozornění: 
Před aplikací vždy pozorně pročtěte příbalový leták.

Hmotnost 0.1 kg
 
 

 
 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.